07 Kas. 19

Gaziantep Ariston Kombi Yetkili Servisi

Gaziantep ariston yetkili kombi servisi siz değerli müşterilerimize kombi bakım arıza tespit yapmaktadır. detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Gaziantep’de Kombilerin önemini her ne kadar soğuk kış aylarında daha çok anlasak da  kombiler yaz ve kış ayları fark etmeksizin temel ihtiyaçlarımızı karşılayan oldukça önemli cihazlardan biridir.   Yazın suyumuzu ısıtırken kışın suyumuzu ısıtmanın yanında barındığımız mekanları da ısıtmamızı sağlarlar.  Bu derece öneme sahip olan bir cihazın kullanımı ve bununla birlikte bakımı, onarımı oldukça özenle yapılmalıdır. Kombinizi kullanıma başladığınızda bilmeniz gereken en önemli şey kombiniz ne marka olursa olsun kullanım kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda ve tarif edildiği şekilde kullanmalısınız. Daha iyi ısınmak ve tasarruf sağlayabilmek için kombinizin bakım ve onarımını aksatmayınız.

Gaziantep Hotpoint Ariston Yetkili Servisi olarak kombi ve klima konusunda servis hizmeti vermekteyiz.

Gaziantep Kombi Seçiminde Aklınızda Bulunmasında Fayda Var

Kombi alımında öncelikle dikkat etmeniz gereken üç unsuru belirtecek olursak: evinizin metrekaresi, bulunduğu yön ve bulunduğu kat. Isınma işleminde en önemli pay radyatörlerde olsa da radyatörlerin kombiden aldığı ısıl değerler radyatörleri etkilemektedir. Barındığınız konutun yalıtımı da kombi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir durumdur. Olası bir arıza durumunda parça değişikliği yapılması gerektiğinde yedek parçanın bulunabilmesi dikkat etmeniz gereken bir durumdur. Ariston kombi servisi yedek parça değişimi, kombi bakım ve onarımında profesyonel ekibi ile hizmetinizdedir. Kombi alırken kombilerle ilgili bazı terimleri bilmenizde fayda olacağını düşünüyoruz. Bacalı kombiler olarak nitelendirilen kombi çeşitleri yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alan kombilerdir. Sonunda meydana gelen atık gazları da baca vasıtası ile dışarı atarlar. Hermetik kombiler gerekli olan havayı fan kiti ile atmosferden alırlar ve bunun için ortamın havalandırılmasına gerek duyulmaktadır.  Yoğuşmalı kombilerde ise atık gaz sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu açığa çıkan su buharı enerjisinin sisteme geri kazandırılması ile kombinin çalışması sağlanmaktadır.

Verimi en yüksek olan ve son zamanlarda sıklıkla tercih edilen kombi çeşididir. Kullandığınız kadar yakacağınızı yaktığınız kadarını da ödeyeceğiniz kombi kullanımının temel felsefesidir. Kombi kullanıcısıysanız sıcak su elde etmek için ayrıca bir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Sıcak su ile ilgili bir sorununuz olduğuna Ariston kombi servisi yardımcınız olmaktadır. Sessiz çalışması az yer kaplaması ve taşınması kolay olması bir kombide aradığınız özelliklerin başında gelmelidir.  Alev sönmesi, gaz kaçakları, aşırı sıcaklık ve soğukluk, baca tepmesi ve baca çekmemesi gibi sorunlara karşı TSE’nin koymuş olduğu önlemlerin alındığı kombileri seçmeniz sağlığınız ve güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Kombinizi açıp kapatmanız ve bunu sürekli olarak tekrarlamanız kombinizin kullanım ömrünü kısaltmaktadır. Bunun yerine kombinizi düşük bir ayarda sürekli çalıştırmanız hem tasarruf açısından hem de kombinizin kullanım ömrü açısından size oldukça kazanç sağlayacaktır.

Gaziantep Kombi Bakım ve Onarımı Konusunda Bize Kulak Verin

Kombi bakım ve onarımı için çağırdığınız kombi servis elemanlarının yetki belgesinin olması gerekmektedir.  Personellerin kombiyi inceledikten sonra kombinizden ne konuda şikayetçi olduğunuz bilgisini alması ve size de kombinizde tespit ettiği arızayı açık bir dille ifade etmesi gerekmektedir. Periyodik kontrollerinizin yapılıp yapılmadığı servis ekibinin en önce soracağı sorulardan biridir. Periyodik kontroller kapsamında kombinin su sızdırması, kombinin baca kontrolü, sıcak su ve kalorifer yanmasının durumu, kalorifer dönüş yapısında pislik birikmesinin kontrolü, elektrik bağlantıların kontrolü, kombinin toz biriktirme kontrolü sağlanır ve son kullanıcıya bilgi verilir. Eğer siz de güvenilir ve titiz bir ekiple çalışmak isterseniz Gaziantep Ariston kombi servisi personelimiz her zaman hizmetinizdedir.  Unutmayın ki kombi bakım ve onarım hizmeti oldukça titizlikle yürütülmelidir.