07 Kas. 19

Gaziantep Ferroli Yetkili Kombi Servisi

Gaziantep Ferroli Yetkili Kombi Servisi, kombide meydana gelen arızalara karşı etkili çözümler geliştirmekle birlikte, zaman içerisinde performansı düşen kombilerin verimini artırmaya yönelik çalışmalar da yapmaktadır. Ev, ofis, iş yeri, fabrika gibi mekanların tümünde kombi arıza giderme ve bakım hizmeti sunan Ferroli kombi servisi, garantili uygulamalar yapmakta, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Gaziantep Ferroli Kombi Arızalar

Gaziantep Ferroli kombi modellerinde en sık rastlanan arızalar, kombinin kullanım süresine ve modeline göre farklılık gösterebilmektedir. Gaziantep Ferroli kombi modellerinde sık görülen arızalar şöyledir:

 • Pilotlu Ferroli kombi modellerinde, pilot alevinin yanmaması,
 • Kombinin ısı algılayan aksamlarında sorun meydana gelmiş olması,
 • Cihazın içinde gaz birikmesi olması,
 • Sıcak su açıldığında, peteklerin çok fazla ısınması,
 • Radyatörlerde meydana gelen sorunlar,
 • Kombinin su akıtması,
 • Fan motorunda oluşan sorunlar,
 • Bazı Airfel kombi modellerinde fan motorunda sorun oluşması

Kombinin aksamını ve genel çalışma disiplinini etkileyen bu arızaların çözümü için Ferroli kombi servisleri tarafından destek alınması şarttır. Basit uygulamalar ya da amatör müdahaleler, kombiye zarar verebileceği gibi, tehlike de oluşturabilir.

Gaziantep Ferroli Kombi Arıza Sebepleri

Kombi arızaları, kombinin tesisat sisteminin niteliği, kombinin kullanım süresi ve şekli, kombide yapılan bakım ve arıza giderme uygulamaları gibi etmenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Düzenli olarak bakım yapılan Ferroli kombi modelleri daha az arızalandığı gibi, bakımı hiç yapılmamış olan kombiler birkaç yıl içerisinde performans düşüklüğü ya da arıza sorunları ile karşılaşılabilmektedir. Bu nedenle, kombi kullanımında düzenli bakım uygulamalarına dikkat edilmesi önemlidir.

Ferroli kombi servisleri tarafından yapılan arıza giderme işlemlerinde tespit edilen genel arıza sebepleri şöyledir:

 1. Kombinin uzun süredir kullanılıyor olması,
 2. Ferroli kombi bakımı uygulamalarının zamanında yapılmamış olması,
 3. Kombi yedek parçalarında oluşmuş olan sorunlar,
 4. Isınma verimini artırmak için petek temizleme uygulamasının yapılmamış olması,
 5. Ferroli kombi arıza tespit, tamir ve bakım işlemleri için profesyonel olmayan servislerden hizmet alınmış olunması,
 6. Kombi tesisatındaki yanlış yapılandırmalar

Ferroli marka kombilerin uzun süre kullanılmasını sağlamak, kombide oluşabilecek sorunların önüne geçmek ve kombinin performansını artırmak için, düzenli olarak bakım uygulamalarının yapılması şarttır. Teknik müdahalelerin doğru yapılmaması, kombi bakım işlemlerinin zamanında gerçekleştirilmemesi ve kombinin yanlış kullanılması arıza ve performans düşüklüğüne yol açar. Ferroli kombi servisleri tarafından yapılan uygulamalar, kombinin en üst performansla çalışmasını sağlayabilmektedir. Bu nedenle, kombi tamiri uygulamalarının yalnızca profesyonel Ferroli kombi servisleri tarafından yapılması önemlidir. Niteliksiz Ferroli kombi firmaları, kombinin bozulmasına ya da performansının düşmesine yol açacaktır.

Gaziantep Ferroli Kombinin Performansı Nasıl Artırılır?

Ferroli marka kombilerin performansını artırmak, kış aylarında ısı verimliliği sağlarken, doğalgaz faturalarının düşmesini sağlamak için kombide bazı uygulamaların yapılması gereklidir. Ferroli kombilerin performansını artırmak için yapılması gerekenler şöyledir:

 1. Ferroli kombi servisleri tarafından kış bakım uygulamalarını hizmeti almak,
 2. Ferroli kombi modelinde işlevini kaybetmiş yedek parçaların değiştirilmesini sağlamak,
 3. Kombiden en üst düzeyde verim almak için, radyatör temizliği uygulaması yaptırmak,
 4. Kombi kullanımı hakkında bilgi alarak, Ferroli kombi modelini doğru şekilde çalıştırmak,
 5. Ferroli kombi servisi desteğiyle su basıncı ayarının yapılmasını sağlayarak, sıcak su veriminde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek.

Kombi bakımı yaptırmak, kombinin performansını ortalama yüzde 40 oranında artırmaktadır. Bakımı yapılmamış olan Ferroli kombi modelleri, kısa zamanda arızalanabileceği gibi, kombide arıza meydana gelmese dahi performans düşüklüğü yaşanacaktır. Bu nedenle, kombi bakımının her yıl düzenli olarak yaptırılmasını sağlamak, ısı verimliliğini artırmak açısından oldukça önemlidir.

Gaziantep Ferroli Kombi Servisi Hizmetleri

Ferrolli kombi servisi olarak tüm kombi arıza giderme ve bakım işlemlerini profesyonel şekilde gerçekleştiren şirketimiz; çağın gereklerine uyum sağlayan teknolojik ekipmanları, kombi servisinde uzmanlaşmış ekibi ve müşteri memnuniyetine dayalı kaliteli hizmet anlayışı ile destek vermektedir.

Gaziantep’in her bölgesine haftanın her günü servis desteği sağlayan Ferroli kombi servisi, tüm Ferroli kombi modelleri için uygulama yapmaktadır. Kombide meydana gelen arızaların giderilmesi için çalışmalar yapan Ferroli kombi teknik servisi, Ferroli kombi modellerinin verimini artırmak için bakım uygulamaları da yapmaktadır.

Kombi arızalarını gidermek ve kombi performansını artırmaya yönelik bakım uygulamaları yapmak amacıyla uygulama yapan Ferroli kombi servisleri tarafından destek alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunların başında, kombi servisinin profesyonel kalite anlayışı ile hizmet vermesi, garantili uygulamalar yapması ve kaliteli hizmet anlayışı sunması gelir. Garanti vermeyen ve profesyonel olmayan teknik servis elemanları ile destek sunan Ferroli kombi servisleri, kombinin genel aksamlarında sorun yaşanmasına yol açabileceği gibi, kombinin veriminin düşmesine de neden olabilir. Bu nedenle hangi Ferroli kombi servisi tarafından hizmet alacağınıza dikkat etmeniz, kombinin kullanım ömrü ve performansı açısından önemlidir.