07 Kas. 19

Gaziantep ECA Kombi Yetkili Servisi

Gaziantep Eca kombi yetkili servisi, peteklerde meydana gelen ısıtma sorunları, genel kombi arızaları, su ısıtma problemleri başta olmak üzere, tüm arıza ve bakım işlemlerini etkili bir şekilde gerçekleştirmektedir. İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasında, profesyonel ve tecrübeli ekibi ile hizmet sunan Eca kombi teknik servisi, müşteri memnuniyeti odaklı, garanti uygulamalı çalışmalar yapmaktadır.

Gaziantep Eca Kombi Arızaları

Eca kombi arızaları, kombinin modeline, kullanım süresine ve konumlandırıldığı alana göre farklılık gösterebilir. Bununla birlikte, en sık görülen ECA kombi arızaları arasında ateşleme sorunu, su basıncı problemi, alev ledi arızaları gelir. Arızalar, peteklerin çok az ısıtmasına ya da hiç ısıtmamasına yol açabildiği gibi, su sıcaklığının da istenen düzeyde tutulmamasına neden olabilir. Eca kombi arızaları ile karşılaşılması durumunda, Eca kombi yetkili servis tarafından hizmet almak gereklidir. Eca arızaları giderme konusunda uzman olmayan firmalar, kombinin zarar görmesine ya da niteliğinin azalmasına sebebiyet verebilir.

Gaziantep ECA Kombilerde Görülen Arızalar

Kombi arızaları, genel olarak tüm marka ve modellerde benzerlik gösterdiği gibi, Eca kombi modellerinde en sık görülen arızalar şunlardır:

 1. Baca gazı sensörü arızası
 2. Diferansiyel hava basıncı sorunu
 3. Kullanım suyu arızaları
 4. Ateşleme sorunları
 5. Su basıncı problemleri
 6. Gaz valfi devresi arızası

Eca servisleri tarafından hizmet alınmadan çözülmesi mümkün olmayan bu sorunların dışında, kombide meydana gelen genel arıza, peteklerde oluşan sorunlar nedeniyle de ısıtma problemleri yaşanabilir.

Gaziantep Eca Kombi Arıza Nedenleri

Isıtma sistemleri, kullanım şekli ve kullanım süresine bağlı olarak, zaman içerisinde arızalanabilir. Eca kombilerde sık görülen arızaların genel nedenleri şöyledir:

 1. Kombi bakım uygulamalarının düzenli yapılmaması,
 2. Petek temizliği işleminin yapılmamış olması,
 3. Kombinin uzun yıllardır kullanılıyor olması,
 4. Kombi servisleri tarafından yapılan yanlış uygulamalar,
 5. Yedek parça arızalanması

Eca kombi modellerinde yaşanan sorunları en aza indirmek için, düzenli olarak bakım uygulaması yaptırmak gereklidir. Buna ek olarak, kombi kullanımında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 1. Düzenli olarak kombi bakımı yaptırmak,
 2. Garanti sunan Eca kombi servislerinden destek almak,
 3. Eca kombide meydana gelen arızalara, bireysel müdahalede bulunmamak,
 4. Kombi tamiri ve bakımı için profesyonel Eca kombi servisleri tarafından hizmet almak,

Uzman olmayan servis elemanları tarafından yapılan uygulamalar, kombinin performansının düşmesine yol açabileceği gibi, kombinin sık sık bozulmasına da neden olabilecektir. Bu nedenle, yalnızca profesyonel olan servislerden hizmet almak şarttır.

Gaziantep Eca Kombi Bakımı

Eca kombi bakımı, yılda en az bir defa uygulanmalıdır. Kombi bakımı yapılırken; kombinin genel arıza durumu, yedek parçaları, su basıncı oranı kontrol edilir. Kombide yapılan bakımın yanı sıra, peteklerde de bakım işlemlerinin yapılması önemlidir. Eca kombi, yüksek performansta çalışsa dahi, peteklerde kireç oluşması durumunda, yeterli ısınma sağlanamayacaktır. Bu nedenle, kombi bakımı hizmeti alırken, petek temizleme uygulamasının yapılması da önemlidir.

Petek Temizliği Uygulaması

Peteklerde kullanım süresine bağlı olarak, kireç oluşumu meydana gelir. Su kalitesine ve peteklerin kullanım süresine bağlı olarak meydana gelen bu durum, peteklerin yeterince ısınmamasına yol açar. Petek temizleme uygulamasının yapılmaması durumunda, peteklerin yalnızca bir bölümü ısınacağı gibi, aynı mekanda bulunan peteklerdeki ısınma performansı da farklılık gösterebilecektir.

Petek temizliği uygulamasının yapılması durumunda ise, tüm petekler verimli şekilde ısınacağı gibi, peteğin her bölümü eşit miktarda ısı vereceğinden, mekan çok daha kısa sürede ısınacaktır. Eca kombi servisleri tarafından bakım hizmeti alırken, peteklerin durumu hakkında da bilgi almak, bu açıdan oldukça önemlidir. Zira kombi yüksek performansta çalışsa dahi, peteklerde meydana gelen sorunlar, mekanın yeterince ısınmamasına yol açabilecektir.

Gaziantep Eca Kombi Servisleri Tarafından Hizmet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eca kombi servisleri tarafından verilen hizmetlerin kalitesi farklılık gösterebilmektedir. Profesyonel ekiple çalışan, modern ekipmanlar kullanan ve müşteri memnuniyeti ön planda tutan servisler tarafından yapılan uygulamalar, her zaman üstün başarı sağlar. Ancak amatör hizmet sunan Eca kombi servisleri, kombinin kısa sürede içerisinde yeniden arızalanmasına yol açabilir. Bununla birlikte, özellikle yedek parça değişim uygulamalarında, parçanın yeniden arızalanması gibi durumlarla karşılaşılabilir. Hem kombiye zarar veren hem de maddi zarara yol açabilen bu durumlarla karşılaşmamak için, kaliteli ve güvenilir Eca kombi servisleri tarafından hizmet alınması şarttır.

Eca kombi servisleri tarafından hizmet alırken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

 1. Eca kombi servisinin garantili olarak hizmet vermesi,
 2. Servisin, hizmet sonrası destek sunması,
 3. Profesyonel elemanlarla çalışan Eca kombi servislerinin tercih edilmesi,
 4. Müşteri memnuniyeti ön planda tutan Eca servisleri tarafından hizmet alınması,

Profesyonel uygulama yapmayan Eca servisleri tarafından alınan destek, kombide meydana gelen sorunların tekrar etmesine yol açabilir. Maddi açıdan zarara yol açan bu gibi durumlarla karşılaşmamak için, profesyonel hizmet veren ve servis sonrası destek sağlayan Eca kombi servislerinin tercih edilmesi şarttır.

Gaziantep Eca Kombi Servis Fiyatları

Eca kombi tamiri ücretleri, kombide meydana gelen sorunun türüne göre farklılık gösterir. Yedek parça değişimi söz konusu olduğunda, servis ücreti artacağı gibi; uzun süredir kullanılan kombilerde görülen arızalar da fiyatın artmasına yol açabilir. Kombi servisi ücretleri, kombide meydana gelen arıza türünün yanı sıra, kombi servisinin fiyat politikaları doğrultusunda da farklılık gösterebilir. Bu nedenle, Eca kombi servisleri tarafından hizmet almadan önce, servisin fiyat politikalarının göz önünde bulundurulması gereklidir. Ekonomik fiyatlarla hizmet veren bazı servisler, amatör uygulamalar yapabilmektedir. Bu nedenle, yalnızca servis fiyatı göz önünde bulundurarak karar vermek doğru değildir. Kaliteli hizmet sunan, müşteri memnuniyetine önem veren ve servis sonrası destek sağlayan Eca kombi servisleri tercih etmek hem hizmet kalitesi açısından hem de maddi açıdan yarar sağlayacaktır.

Gaziantep Eca Kombi Servisi Bölgelerimiz

Eca kombi servisi olarak yıllardır hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkararak hizmet sunan şirketimiz, İstanbul’un her bölgesinde servis desteği sağlamaktadır. İstanbul Avrupa yakası ve Anadolu yakasındaki servisleri ile kombide meydana gelen arıza durumlarına karşı başarılı çalışmalar yapan şirketimiz, kombi bakım uygulamaları desteği de sunmaktadır. Profesyonel ekibi ve modern ekipmanları ile hizmet sunan Eca kombi servisi, ekonomik fiyatlar ile çalışmalar yaparak, müşteri memnuniyetini artırmaktadır.