Gaziantep Kombi Temizleme

Gaziantep Kombi Temizleme

Gaziantep Kombi Temizleme

Gaziantep kombi temizleme hakkında merak ettiklerinizin hepsini tek bir yazıda bulabilmeniz için bu derlemeyi yaptık. Kombi temizleme işleminin nasıl yapıldığını anlatamaya geçmeden evvel temizleme işleminin önemine de mutlaka değinmek gerekir. Kombi temizliği deyince aklınıza gelmesi gereken ilk kelime “verim” olmalıdır.

Kombinizin ve radyatörlerinizin temizlenmesi, kombinizin verimini müthiş bir şekilde artıracaktır. Eğer uzun zamandır kombinizi ve radyatör peteklerinizi temizletmediyseniz mutlaka bizimle iletişime geçmeli ve aradaki farkı görmelisiniz. Radyatör peteklerinizde kısmi ısınma, hiç ısınmama gibi sorunlar varsa hem tıkanma hem de hava yapma ihtimali oldukça yüksektir. Yapılacak temizlik işleminin kombinizin ömrüne de ciddi anlamda katkısı var.

Normal şartlarda bir kombi için ortalama 15 yıl kullanım ömrü belirlenmiştir. 15 yıla ulaşamayan çok sayıda kombi olduğu gibi 15 yılı geçse bile hala saat gibi çalışan kombiler de vardır. İşte o sağlıklı şekilde çalışmaya devam eden kombilerin, mutlaka periyodik bakımları ve temizlikleri yapılmıştır. Gaziantep kombi temizleme işleminin nasıl yapıldığını yazımızın devamı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Kombi Temizleme Nasıl Yapılır?

– Kombinizin ve radyatör peteklerinin temizlenmesi işlemine geçilmeden evvel güvenlik önlemleri alınır. Bunun için kombinizin gaz, su ve elektrik bağlantısı kesilir.

– Kombinizin bağlantılarının kesilmesinin ardından temizliği yapılacak olan radyatör peteği haricindeki peteklerin giriş ve çıkış vanaları da kapatılır.

– Petek temizliğine geçilmeden evvel kombinizin içi açılır ve içerisindeki toz dikkatli bir şekilde temizlenir.

– Kombinize bağlanan tesisat birleşim noktasındaki geri dönüş filtreleri kontrol edilir. Filtreler temizlenir ya da gerekli ise değiştirilir.

– Hermetik bir kombinin bakımı yapılıyorsa fan kontrol edilir ve temizlenir.

– Kombi detaylı bir şekilde tekrar kontrol edilir ve dış muhafaza işlemler tamamlanınca kapatılır.

– Sonraki aşamada peteklerin tek tek temizlenmesine geçilir.

– Radyatör peteklerinin temizlenmesi için kullanılan makine peteklere tek tek takılır ve petekler içerisindeki her türlü atık makinedeki tahliye borusu yardımıyla tuvalet ya da banyoya boşaltılır.

– Tüm petekler temizlendikten sonra bağlantılar tekrar yapılır.

– Petek muslukları ve kombinin gaz, elektrik ve su bağlantıları açılır.

– Kombinin çalışması, devir daim ve ısınma kontrol edilir.

– Peteklerde hava olduğu tespit edilirse ilgili peteklerin havası alınır.

– Hem yaz hem de kış konumunda kombinin çalışması kontrol edildikten sonra Gaziantep kombi temizleme işlemi sonlandırılır.

Kombi Temizleme İşlemi Ne Zaman Yapılmalı?

Kombi bakımı ve temizliği için kesin bir takvim yoktur. Bu tamamen kombinizin hangi aralıklarla bu bakım ve temizlik işlemlerine ihtiyaç duyacağıyla alakalıdır. Periyodik kombi bakımı ve kombi temizliğinin kış girişi ve çıkışında yapılması tavsiye edilir. Eğer altı ayda bir yapılması mümkün olmuyorsa kombinizin temizliği ve bakımı için yılda bir defa mutlaka zaman ve bütçe ayırmalısınız. Tekrar hatırlatmakta fayda var ki bakımı ve temizliği doğru ve planlı şekilde yapılmış olan kombi daha az arızalanır, daha uzun yıllar boyunca ve daha verimli bir şekilde kullanılır. Gaziantep kombi temizleme hakkında merak ettiğiniz daha fazla şey varsa bize çekinmeden ulaşabilirsiniz.

7/24 Profesyonel Klima, Beyaz Eşya Servis Hizmeti İle Yanınızdayız

Dürüst, güvenilir, kaliteli ve yenilikçi anlayışımızla donanımlı klima, kombi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, derin dondurucu ve beyaz eşya teknik servis elemanlarımız ile ürünlerinizin teknik bakımı, arıza giderimi, bakımı ve montajı, de montajı konusunda profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerimizden yararlanmak için bir telefon kadar yakınınızdayız.

Gaziantep Klima Servisi , Gaziantep Buzdolabı Servisi, Gaziantep Çamaşır Makinesi Servisi, Gaziantep Kombi Servisi aracılığı ile hizmet almak bir ayrıcalıktır. Çünkü beyaz eşyalarınızın bakımları için zamanlarınız geldiğinde, ekiplerimiz tarafından otomatik olarak bilgilendirilirsiniz. Bu hizmeti almak için bizlere bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Bu sayede periyodik bakım zamanlarınızı takip etmek zorunda kalmazsınız.
Sizler için bütün bu hizmetler ile ve çok daha fazlasıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her geçen gün artan müşteri portföyümüze sizleri de dahil etmekten onur duyarız.


Kaliteden Ödün Vermeyen Hizmet Anlayışı

Beyaz eşyalarınız için sunduğumuz hizmetlerde kullandığımız tüm ekipmanlarımız birinci sınıf kaliteye sahiptir. Ayrıca değiştirdiğimiz yedek parçaların da orijinallerini kullanıyoruz. Beyaz eşyalarınız hangi marka ve hangi model olursa olsun, ona ait olan yedek parçaların kullanılmasını sağlayarak, beyaz eşyalarınızın daha uzun ömürlü kullanmanıza imkân sağlıyoruz.

Kombi Servis İletişim Bilgileri

HEMEN ARA